Regulamin sklepu B2B TNTP TRUCK & TRAILER PARTS SP. Z O.O.
1.Informacje ogólne o firmie
• Niniejszy regulamin został sporządzony i jest stosowany przez spółkę TNTP TRUCK & TRAILER PARTS SP. Z O.O. z siedzibą w Starej Iwicznej Adres (Ul.Nowa23, 05-500 Stara Iwiczna) Wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego XIV WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO pod numerem 0000697291 posiadający NIP: 1231370878 I Regon: 368419337
• Użytkownik oraz każda osoba może kontaktować się z Usługodawcą przy bezpośredniej konsultacji podanych w pkt. 1.1. powyżej oraz następujących danych kontaktowych:
• Adres poczty elektronicznej: info@tntp.pl
• Telefon +48500833142
• Za pośrednictwem formularzu
2.Definicje
• Dostawa Towaru - umowa zlecenia usług transportu w miejsce wskazane przez Użytkownika. Warunki Dostawy Towaru znajdują się w odrębnym polu wyboru Sklepu Internetowego, oraz w wiadomości przekazywanej Użytkownikow
i drogą e-mail.
• Hasło - ciąg znaków alfanumerycznych niezbędny dla dokonania skutecznej autoryzacji (identyfikacji Użytkownika) i uzyskania dostępu do Konta Użytkownika, składający się z minimum 8 znaków, w tym minimum 1 duża litera i 1 cyfra.
• Dzień Roboczy - oznacza dzień od poniedziałku do piątku, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.
• Przedsiębiorca – osoba fizyczna bądź osoba prawna, jak również jednostka organizacyjna, która nie posiada osobowości prawnej, ale której ustawa przyznaje zdolność prawną, prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową, dokonująca z Usługodawcą czynności prawnej związanej z jej działalnością gospodarczą lub zawodową, w tym nabywająca Produkt w takich celach, samodzielnie bądź za pośrednictwem swoich upoważnionych przedstawicieli, będąca właścicielem Kont zakładanych samodzielnie, bądź przez wszystkich przedstawicieli danego Przedsiębiorcy.
• Konto – zbiór informacji przechowywanych w systemie teleinformatycznym Usługodawcy dotyczących danego Użytkownika, oraz składanych przez niego Zamówień i zawieranych umów, z wykorzystaniem którego Użytkownik może składać Zamówienia, zawierać Umowy dotyczące Produktów, może również składać oświadczenia w formie elektronicznej.
• Koszyk – jeden z elementów oprogramowania sklepu internetowego umożliwiający kupującemu dodawanie pozycji do zamówienia. Przed sfinalizowaniem transakcji można dodawać i usuwać produkty.
• Login – ciąg znaków identyfikujących Kontrahenta, służy do korzystania z Konta, w szczególności składania Zamówień i zawierania umów dotyczących Produktów.
• Potwierdzenie Zamówienia - wiadomość generowana przez Usługodawcę w zakładce „Zamówienia” , potwierdzająca, że wskazane w jej treści Zamówienie może zostać zrealizowane.
• Produkt – Towar lub Usługa, w tym Dostawa Towaru.
• Sklep Internetowy- serwis internetowy prowadzony przez Usługodawcę, dostępny pod adresem https://tntp.connector-b2b.com/ za pośrednictwem którego Użytkownik może uzyskać informacje o Produkcie i jego dostępności, oraz kupić Towar lub zlecić świadczenie Usługi, jak również zamieszczać Treści, w tym oświadczenia składane w formie elektronicznej, na zasadach określonych w Regulaminie.
• Polityka Prywatności - odrębny od Regulaminu dokument Usługodawcy określający warunki przetwarzania przez Usługodawcę danych osobowych Użytkownika (w tym cel i zakres przetwarzania). Polityka prywatności dostępna jest na stronie https://tntp.connector-b2b.com/polityka-prywatnosci,55,pl.html.
• Umowa Sprzedaży - oznacza umowę sprzedaży Towaru zawartą pomiędzy Usługodawcą, a Użytkownikiem przy wykorzystaniu Sklepu internetowego, w sposób opisany w Regulaminie.
• Zamówienie - oznacza zamówienie składane przez Użytkownika przy wykorzystaniu Sklepu Internetowego TNTP TRUCK & TRAILER PARTS SP. Z O.O., na Towary dostępne w Sklepie Internetowym. W treści Zamówienia wskazana zostaje Cena (w przypadku zamawiania większej ilości Towarów również łączna Cena za wszystkie Towary), miejsce dostawy Towarów oraz dane Użytkownika. Zamówienie stanowi ofertę zawarcia Umowy Sprzedaży Towaru (ów) wskazanych w treści Zamówienia, za Cenę wskazaną w Zamówieniu, na warunkach określonych w Zamówieniu oraz Regulaminie.
• Siła Wyższa - zdarzenie zewnętrzne niezależne od stron stosunku prawnego, którego wystąpienia strona, która dotknięta została działaniem Siły Wyższej, nie mogła rozsądnie przewidzieć i którego wystąpieniu nie mogła zapobiec, a które uniemożliwia tej stronie trwale albo przejściowo wykonywanie jej praw lub obowiązków, w szczególności na gruncie danego stosunku prawnego
3.Formy sprzedaży
• Klienci mają możliwość dokonywania zakupów bezpośrednio w punkcie sprzedaży Sprzedawcy, poprzez zamówienia składane telefoniczne, mailowo lub poprzez platformę sprzedażową dostępną na firmowej stronie internetowej https://tntp.connector-b2b.com/producent,s1002,cp94,pl.html.
4.Cena i warunki płatności
- Podstawą do ustalenia wartości każdorazowej transakcji pomiędzy stronami jest aktualny cennik towarów Sprzedającego. Ewentualne zmiany cen oraz inne skutkuje realną możliwością skorzystania przez Sprzedawcę z wpłaconych środków pieniężnych dopiero po upływie terminu płatności wskazanego na fakturze VAT.
5.Terminy, sprzedaży oraz dostawy
• Warunki i termin dostarczenia zamówionych przez Klienta towarów są indywidualnie ustalane z Klientem przed przyjęciem zamówienia do realizacji, a treść tych ustaleń stanowi element realizacji zamówienia Klienta.
• Wydanie towaru Klientowi i przejście ryzyka na Klienta następuje w chwili wydania towaru z magazynu Sprzedawcy Klientowi lub przewoźnikowi, chyba, że w ramach ustaleń z Klientem zostanie wyraźnie wskazane, że w ramach sprzedaży Sprzedawca własnymi środkami dostarczy Klientowi towar do miejsca przez niego wskazanego - w takim przypadku wydanie towaru i przejście ryzyka następuje w momencie wydania go Klientowi w miejscu dostarczenia.
• Złożenie zamówienia przez Klienta i jego przyjęcie przez Sprzedawcę następuje, w zależności od formy złożonego zamówienia, poprzez potwierdzenie w formie pisemnej lub mailowej lub w przypadku zamówień on-line poprzez potwierdzenie złożonego zamówienia. W razie kiedy świadczenie Sprzedawcy ma obejmować więcej niż tylko wydanie towaru Klientowi w lokalu Sprzedawcy, lub jeżeli cena sprzedaży ma być inna niż wskazana w Regulaminie przyjęcie zamówienia przez Sprzedawcę musi być wyraźne i nastąpić na piśmie lub mailem. Jeżeli Strony nie ustalą inaczej, podana przez Sprzedawcę cena obejmuje wyłącznie cenę sprzedaży towarów, a nie obejmuje np. kosztów opakowania innego niż oryginalnie zapakowanych produktów, ani kosztów transportu lub załadunku/ rozładunku towarów do/u Klienta.
• Dostawa zamówionych towarów odbywa się na koszt Klienta o ile strony nie uzgodniły inaczej.
• Sprzedający nie ponosi odpowiedzialności za wydłużenie czasu dostarczenia wydanych z jego magazynu towarów wynikające z przyczyn od niego niezależnych.
- Klient dokonując odbioru towaru dostarczonego jest zobowiązany w obecności przewoźnika sprawdzić stan przesyłki pod względem zgodności ilości dostarczonych towarów z zamówieniem oraz w miarę gdy to możliwe jakości dostarczonych towarów, stanu opakowań. Klient jest zobowiązany do pisemnego potwierdzenia odbioru towarów. W przypadku stwierdzenia wad ilościowych lub jakościowych należy wykazać je w protokole odbioru podpisanym przez Klienta i przewoźnika, który należy przekazać w terminie nie dłuższym niż 7 dni od daty otrzymania dostawy Brak sprawdzenia towaru przy odbiorze zwalnia Sprzedawcę z odpowiedzialności za ewentualne braki.
6.Reklamacja, zwroty
• Jeżeli Użytkownik jest Konsumentem, wówczas przysługuje mu prawo odstąpienia od Umowy Sprzedaży zawartej z Usługodawcą, bez podania przyczyn, w terminie 14 dni od dnia, w którym Użytkownik wszedł w posiadanie Towaru lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Użytkownika weszła w posiadanie Towaru. Jeżeli przedmiotem Umowy jest wiele Towarów, które są dostarczane osobno, termin ten wygasa po upływie 14 dni od dnia, w którym Użytkownik wszedł w posiadanie ostatniego z Towarów lub w którym osoba trzecia inna niż przewoźnik i wskazana przez Użytkownika weszła w posiadanie ostatniego z Towarów.
• Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Użytkownik, który jest Konsumentem, powinien poinformować Usługodawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład złożonego na piśmie przesłanym pocztą lub pocztą elektroniczną na adres Sprzedawcy podany w pkt 1.2. Regulaminu). Użytkownik może skorzystać ze wzoru formularza odstąpienia od umowy, udostępnianego przez Usługodawcę w Sklepie internetowym, jednak nie jest to obowiązkowe. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Użytkownik wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy.
• W razie skorzystania przez Klienta z uprawnienia wskazanego w ust. 1 powyżej, Klient na własny koszt prześle Sprzedawcy towar, który musi być kompletny i fabrycznie zapakowany, dostarczony w oryginalnym opakowaniu w stanie niezmienionym. W razie przesłania towaru w innym stanie i opakowaniu Sprzedawca może go nie przyjąć i odesłać Klientowi na jego koszt.
• Postanowienia regulują uprawnienia Klienta wynikające z rękojmi na zasadach określonych niniejszym regulaminem i modyfikują one względnie obowiązujące postanowienia aktów prawnych odnoszących się do przedmiotowej materii, przy czym nie wyłączają one uprawnień Klienta wynikających z przepisów bezwzględnie obowiązujących. Sprzedawca jest odpowiedzialny względem klienta, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną.
• Wady towaru wykryte po odbiorze towaru należy zgłaszać do Działu Reklamacji niezwłocznie, nie później niż w terminie 7 dni od dnia wykrycia wady na formularzu zgłoszenia reklamacji dostępnym w punktach handlowych sprzedawcy i na stronie internetowej. Należy wypełnić wszystkie wymagane pola formularza.
• Do zachowania powyższego terminu wystarczy wysłanie przed jego upływem zawiadomienia o stwierdzonej wadzie.
• Zgłoszenia reklamacyjnego można dokonać w każdym oddziale Sprzedawcy na formularzu reklamacyjnym Sprzedawcy lub poprzez formularz pdf na stronie. Lub na adres mailowy -> reklamacje@tntp.pl
• Klient zobowiązany jest do dostarczenia reklamowanego towaru do oddziału Sprzedawcy, w którym dokonał zgłoszenia reklamacyjnego lub przesłać bezpośrednio na adres Działu Reklamacji Sprzedawcy.
• W przypadkach określonych indywidualnie z działem reklamacji Sprzedawcy możliwe jest przesłanie dokumentacji zdjęciowej reklamowanej części jako wystarczającej do rozpatrzenia reklamacji. W tej sytuacji nie jest konieczne przesyłanie reklamowanej części, jednak pod warunkiem umożliwienia dostępu do tej części aż do momentu wydania decyzji o sposobie rozpatrzenia reklamacji.
• Sprzedawca może zwrócić się do Klienta z żądaniem uzupełnienia zgłoszenia reklamacyjnego o dane niezbędne do rozpatrzenia reklamacji. W takim wypadku do czasu uzupełnienia wymaganych danych wszelkie działania Sprzedawcy związane z rozpatrzeniem reklamacji mogą zostać wstrzymane a czas rozpatrzenia reklamacji wydłuża się o okres oczekiwania na uzupełnienie tych danych.
• Za informacje niezbędne do rozpatrzenia reklamacji uważa się w szczególności dane adresowe Klienta, adres mailowy i numer telefonu do osoby kontaktowej, numer katalogowy towaru, numer dokumentu zakupu oraz opis stwierdzonej usterki; datę wystąpienia usterki; datę montażu i demontażu, bądź zakupu wadliwego towaru; opis usterki, lub objawów jej towarzyszących. Dodatkowo w wypadku części zamiennych niezbędne są dane pojazdu w którym wadliwy towar został zamontowany, a w szczególności marka; model; rocznik, numer VIN; przebieg w momencie montażu i w momencie wystąpienia usterki. Poza powyższymi obowiązuje formularz reklamacyjny który jest nadrzędny.
• Rozpatrzenie roszczeń reklamacyjnych następuje niezwłocznie pod warunkiem dostarczenia Sprzedawcy wszystkich wymaganych materiałów/dokumentów oraz reklamowanego towaru. Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności za czas rozpatrzenia reklamacji w zakresie w jakim jest ono uzależnione od przekazania przez Klienta kompletnych informacji, które są wymagane w formularzu zgłoszeniowym.
• W celu dochodzenia roszczeń reklamacyjnych Klient jest zobowiązany przesłać Sprzedawcy wadliwy towar na swój koszt.
• W przypadku roszczeń reklamacyjnych związanych ze stwierdzoną wadą rzeczy Sprzedawca ustala następujące warunki rozpatrzenia reklamacji:
a) okres odpowiedzialności Sprzedawcy wynosi 1 rok od dnia wydania towaru klientowi
b) termin na zawiadomienie Sprzedawcy o stwierdzeniu wady towaru z umową wynosi maksymalnie 1 miesiąc od daty wykrycia wady,
c) termin na dostarczenie reklamowanego towaru od daty powiadomienia od stwierdzeniu wady wynosi 1 miesiąc
Niedotrzymanie powyższych terminów skutkuje odmową rozpatrzenia reklamacji.
7.Zakres odpowiedzialności
• Sprzedawca oświadcza, że dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży motoryzacyjnej, ma możliwość zapewnienia Klientom szerokiego asortymentu i dostępności. Sprzedawca nie ponosi jednakże odpowiedzialności z tytułu przydatności zakupionego przez Klienta towaru do zrealizowania zamierzonego przez Klienta przedsięwzięcia, jak również nie świadczy usług doradczych. Sprzedawca nie odpowiada za nieprawidłowy montaż części przez klienta.
• Ewentualne roszczenia Klienta związane z realizacją przez Sprzedawcę zamówienia Klienta ograniczają się do kwoty, która łącznie nie może przekroczyć ceny dostarczonego towaru.
• Odpowiedzialność Sprzedawcy nie obejmuje wad spowodowanych nieprawidłowym przechowywaniem, transportem, złym montażem lub wynikających z normalnego zużycia.
• Sprzedawca nie ponosi odpowiedzialności związanej dodatkowymi kosztami takimi jak np. koszty holowania, przestoju pojazdu lub podobnymi zdarzeniami będącymi skutkiem złożonej reklamacji zakupionej części. W szczególności Sprzedawca nie ma obowiązku dostarczenia Klientowi zastępczej części na czas trwania rozpatrywania reklamacji.
• Roszczenia związane ze złożoną reklamacją dotyczą wyłącznie zakupionej części. Sprzedawca nie ponosi kosztów związanych ze skutkami używania wadliwej części, nie ponosi odpowiedzialności za utracone korzyści, w tym utratę klientów, zmniejszenie sprzedaży lub zysków oraz szkód powstałych w efekcie użytkowania wadliwej części.
• Postanowienia niniejszego punktu nie uchybiają bezwzględnie obowiązującymi przepisom prawa.
8.Rozstrzygnięcie sporów i prawo powszechne
• Ewentualne spory mogące wyniknąć z zawartej umowy sprzedaży czy usługi transportu rozstrzygać będzie sąd powszechny lub arbitrażowy, którego wybór należy do sprzedawcy.
• Prawem właściwym dla zawartych umów jest prawo polskie.
9.Prawa autorskie
• Usługodawca na podstawie umowy dotyczącej świadczenia Usług, których przedmiotem jest prowadzenie Konta w Sklepie Internetowym, udziela Użytkownikowi niewyłącznej, nieodpłatnej licencji (bez prawa do jej przenoszenia bądź udzielania sublicencji) do korzystania przez Użytkownika z autorskich praw majątkowych do utworów zamieszczonych na stronach internetowych Sklepu Internetowego, jedynie w celu skorzystania z Usług, których przedmiotem jest prowadzenie Konta w Sklepie Internetowym, zawarcia Umowy Sprzedaży, lub umowy o świadczenie innych Usług dostępnych w Sklepie Internetowym. Korzystanie ze strony internetowej Sklepu Internetowego i jej zawartości jest dozwolone dla potrzeb własnych Użytkownika.
• Licencja, o której mowa w ppkt 1 powyżej, ustaje automatycznie wraz z ustaniem mocy wiążącej umowy o świadczenie Usług, których przedmiotem jest prowadzenie Konta w Sklepie Internetowym.
• Usługodawca udziela zgody Użytkownikowi na drukowanie kopii lub wyciągów, lub innych dokumentów udostępnionych przez Usługodawcę w formie elektronicznej, ze strony internetowej Sklepu Internetowego wyłącznie do własnego użytku Użytkownika.
10.Postanowienia końcowe
• Regulamin jest dostępny na Stronie Sklepu Internetowego, w odrębnej zakładce pn. „Regulamin”.
• Usługodawca uprawniony jest do jednostronnej zmiany Regulaminu, Ogólnych Warunków Sprzedaży lub Polityki Ochrony Danych Osobowych, w każdym przypadku zaistnienia:
• okoliczności Siły Wyższej,
• zmiany obowiązujących przepisów prawa mających zastosowanie do świadczenia usług drogą elektroniczną, lub transakcji zawieranych na odległość,
• zmiany oferty Sklepu Internetowego, w celu dostosowania treści Regulaminu, Ogólnych Warunków Sprzedaży lub Polityki Ochrony Danych Osobowych do aktualnej oferty . Usługodawca powiadomi Użytkownika o każdorazowej zmianie dokumentów, o których mowa powyżej, w formie komunikatu wyświetlanego po zalogowaniu się na Konto Użytkownika lub drogą mailową. Użytkownicy będą związani zmienionymi postanowieniami Regulaminu, Ogólnych Warunków Sprzedaży lub Polityki Ochrony Danych Osobowych, pod warunkiem ich akceptacji na etapie pierwszego logowania się na swoje Konto po dokonanej przez Usługodawcę zmianie ww. dokumentów. W przypadku braku akceptacji przez Użytkownika zmienionych dokumentów zalogowanie się na jego Konto zostanie automatycznie zablokowane, a Usługodawca może odstąpić od umowy dotyczącej świadczenia Usług, których przedmiotem jest prowadzenie Konta w Sklepie Internetowym – w termie kolejnych 3 miesięcy licząc od daty wyboru przez Użytkownika opcji „Nie akceptuję zmian”. Zmiana Regulaminu, Ogólnych Warunków Sprzedaży lub Polityki Ochrony Danych Osobowych nie ma wpływu na treść i moc wiążącą umów dotyczących Produktów zawartych przed wejściem tej zmiany w życie, jak również umów zawartych w związku z Zamówieniami, które zostały złożone przed wejściem w życie zmiany Regulaminu, Ogólnych Warunków Sprzedaży lub Polityki Ochrony Danych Osobowych.
• W przypadku uznania poszczególnego postanowienia Regulaminu za nieważne lub bezskuteczne, nieważność lub bezskuteczność tego postanowienia nie wpływa na ważność lub skuteczność pozostałych postanowień Regulaminu. Usługodawca dołoży starań, aby nieważne lub nieskuteczne postanowienie zastąpić nowym, niewadliwym prawnie postanowieniem.
• Użytkownik niniejszym oświadcza, iż zapoznał się z Regulaminem, Ogólnymi Warunkami Sprzedaży oraz Polityką Ochrony Danych Osobowych, rozumie treść tych dokumentów i w pełni ją akceptuje, oraz zobowiązuje się do jej przestrzegania.
Niniejszy regulamin wchodzi w życie z dniem 18.07.2023